LİDER BİR İMZA...

Oğuzata Mimarlık Mühendislik, köklü geçmişi, yıllardır edindiği bilgi birikimi sayesinde yüksek standartlarda yaşam alanları inşa eder. İnşaat sektörü ve mimariye yeni bir bakış açısından bakarak; iz bırakan, kalıcı mekanlar yaratmayı amaçlar. Yurt içi ve yurt dışında hizmet veren Oğuzata Mimarlık Mühendislik, 2008’den itibaren Türkmenistan başta olmak üzere kalite anlayışını yurt dışına taşıyarak; bilgi birikimi, doğru tasarımı, teknolojik yeterliliğini sektörde kanıtlamıştır. Oğuzata Mimarlık Mühendislik tarafından hayata geçirilen Beytepe 1923 Projesi; yaşama yakışan  özgünlükte tasarlanan yenilikçi karma yapısı ile şehre değer katan bir prensiple tasarlandı.

Konut

FARKLI YAŞAM SEÇENEKLERİNİN ÖZGÜN DÜNYASI!

Beytepe 1923 projesi 18 bin m2’lik arsa alanı üzerine modern ve yenilikçi bir dünya kurmayı hedeflemiştir. Hem konut hem de açık alışveriş merkezi konseptinin birleştirildiği çift katmanlı karma bir projedir. Farklı ve özel konut tiplerinin mevcut olduğu yaşam alanlarının yanı sıra Beytepe’ye değer katacak cadde mağazalar da proje ile bütünleştirilmiştir.

Ankara’nın prestijli bölgesi Beytepe Bulvarı üzerinde konumlanan Beytepe 1923, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 seçeneklerinden oluşan toplam 217 adet konut, açık avm konseptinde 56 adet cadde mağazası ve 26 adet teras mağazası ile bölgenin en büyük ticari projesi olma özelliğini taşıyor.

Tgua

BEYTEPE 1923 TASARIM AŞAMASINDA YENİ DEPREM YÖNETMELİĞİNE UYGUN OLARAK TASARIM GÖZETİMİ VE KONTROLÜ (TGUA) YAPILAN ANKARA’NIN İLK PROJESİ...

Deprem yalıtımlı yapılar, “özel yapı” kategorisine girmektedir. Bu kapsamda, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, özel yapıların tasarım ve uygulama aşamalarında, önceden belirlenmiş uzman kişiler ile çalışılmasını zorunlu kılmaktadır. “Tasarım Gözetmenliği (TGUA)” denilen bu sisteme göre, deprem yalıtımlı bir yapı söz konusu olduğunda hem sahaya özgü deprem tehlike analizlerinin yapılması (TGUA-1) hem de yüksek bina analiz ve tasarımı (TGUA-4) aşamalarında tasarım gözetmenleri ile çalışılması zorunlu olmaktadır. Tasarım gözetmenleri, ilgili alanlarda yapılan hesapları kontrol etmek ve onaylamak ile sorumlu olmaktadır. 

Beytepe 1923te Büyük Yatırım için İyi Bir Gün

BEYTEPE'NİN EN BÜYÜK TİCARİ PROJESİ

Beytepe 1923 projesi 18 bin m2’lik arsa alanı üzerine modern ve yenilikçi bir dünya kurmayı hedeflemiştir. Hem konut hem de açık alışveriş merkezi konseptinin birleştirildiği çift katmanlı karma bir projedir. Farklı ve özel konut tiplerinin mevcut olduğu yaşam alanlarının yanı sıra Beytepe’ye değer katacak cadde mağazalar da proje ile bütünleştirilmiştir.

Ankara’nın prestijli bölgesi Beytepe Bulvarı üzerinde konumlanan Beytepe 1923, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 seçeneklerinden oluşan toplam 217 adet konut, açık avm konseptinde 56 adet cadde mağazası ve 26 adet teras mağazası ile bölgenin en büyük ticari projesi olma özelliğini taşıyor.

 

img-005

Beytepe 1923’ün Mimarları

Gökhan AKSOY

Mimari Proje Gökhan Aksoy

Günümüzde stresli bir hal alan şehir hayatında, hepimizin tek ihtiyacı olan şey; biraz nefes almak! Farkında olmasak da kimi zaman bulunduğumuz mekanlar; duygularımızı ve dolayısı ile hayatımızı şekillendirir. İşte bu sebeple BEYTEPE 1923’ü tasarlarken başlangıç noktamız ve hedefimiz, yarattığımız mekanların sahiplerine biraz nefes alma rahatlığı yaşatabilmekti... Şehir hayatının merkezindeki bir konumda üstelik şehrin bu yoğun dokusu içinde, bu etkiyi uyandırabilmek için, ihtiyacımız olan aslında sadece küçücük bir boşluk! İşte BEYTEPE 1923, ticari alanlarını bulvardan geriye doğru çekerek, meydanlaşıyor ve o küçük ama kıymetli boşluğu şehrine armağan ediyor! Çok farklı etkinliklere ev sahipliği yapabilecek nitelikteki bu kamusal alan, tasarımın kalbi olmakla birlikte, şehrin önemli etkileşim alanlarından biri olmaya aday! Farklı kotlardan olan yaklaşımların, ortak tek bir avluda toplanması hem ticari kullanımı beslemekte, hem de sosyal etkileşimi arttırmaktadır. İçinde bulunduğumuz günler, bu tarz açık mekan kullanımlarının ne kadar önemli olduğunu kanıtlamıştır. Bu durum,  3 yıl öncesine kadar uzanan tasarım sürecimizin ne kadar ileri görüşlü olduğunun ispatıdır. Farklı büyüklüklerdeki konut tipleri ile geniş bir kullanıcı profiline sahip olacak olan BEYTEPE 1923, bu özelliği ile rakiplerinden ayrılarak farklı komşuluk ilişkileri yaşatmayı hedefler. Ve umarım, Beytepe 1923’ü tercih eden herkes, ayrıcalıklı mutlu bir yaşam sürer...

GÖKHAN AKSOY MİMARLIK - Gökhan Aksoy

Neşet GÜNE

İç Mimari Proje Neşet Güne

Beytepe 1923 projesinin iç mimari çizgisini yaratırken bizi en çok heyecanlandıran şey; yatırımcıların ”konut” anlayışına bakış açılarının, hayallerinin ve felsefelerinin diğerlerine göre oldukça farklı olması idi. Sadece odaları olan evler inşaa edip, satmak yerine yepyeni bir yaşam tarzı yaratmayı hedefliyorlardı.

Zaten merkezde bulunan ve bu dinamik bölgeye yepyeni bir soluk getirecek, çevresi ile uyumlu, modern, çağdaş, proaktif, doğa ile barışık, yeşil ile iç-içe, kaliteli, sofistike bir hayat çizgisi kurgulamaktı amaçları. Bu sebeplerden dolayı iç mimari stili şekillendirmek ve çıkış noktamızı belirlemek son derece kolay olmuştu bizim için... Sadelikten, doğallıktan, sakinlikten ödün vermeyen, içerisinde yaşayacak olanlara kendilerini özel hissettiren, dingin, gösterişe kaçmayan “kaliteli şıklıkta” bir atmosfer tasarlamaya karar verdik.

Her köşesini özenle ve hevesle dizayn ettiğimiz bu konutlara sahip olacak şanslı insanlar; umarız bizim tasarımını yaparken hissettiğimiz heyecanı ve huzuru evlerinde yaşarken uzun yıllar boyunca duyarlar

PROFİT - Neşet Güne

Murat MEMLÜK

Peyzaj

Dr. Murat Z. MEMLÜK

Beytepe 1923 projesinde peyzaj çizgisini yaratırken amacımız; Ankara’nın hızlı gelişen bölgesinde, birbirini tekrar eden birçok benzer projelerin yanında kullanıcılarına yeni bir açık alan- peyzaj söylemi olan mekanlar yaratmaktı. Bu bağlamda kullanıcıların hayallerindeki yaşam ve konforu en üst seviyede sunabilecek, doğa ile iç içe, uyumlu, modern, çağdaş, kaliteli ve bir o kadar da renkli bir yaşamı onlar için sunmayı hedefledik. Kültür, sanat ve eğlence hayatının yaşanacağı bölüm, alışılagelmiş ve tekrarlanan kapalı mekan organizasyonları yerine doğa ile iç içe, yapraklı ağaçların gölgesinde bir yaşantı ve deneyim vadediyor. Tüm bu yaşantı 12 ay boyunca bitkilerin bize sunduğu doku, renk ve koku döngüsü içinde adeta bir ressamın tualindeki renk geçişleri ve bir aktarın çeşitli baharatlarındaki koku geçişleri gibi her dönem bize farklı sürprizler sunarak devam edecektir. Her köşesini özen ve dikkatle tasarladığımız peyzaj alanlarında çocuklar için oyun ve eğlence alanları, yürüyüş yolları, dinlenme ve rehabilitasyon alanları, hamak salıncaklar, ışık, koku ve renk bahçeleri, tıbbi aromatik bitkiler bahçeleri vb. birçok farklı mekanlar tasarlanmış ve bu konutlara sahip olacak seçkin bireylerin kullanımına sunulmuştur.  

 

MDESIGN - Dr. Murat Z. MEMLÜK

Ayrıcalıklar

• Yeni deprem yönetmeliğine göre analizleri ve ruhsatı alınmış proje.

• Ankara’nın tek tasarım gözetimi ve kontrolü (TGUA) Hizmeti alan ankara’nın ilk projesi

• Yüksek bina analiz ve tasarımı yapılan Ankara’nın ilk projesi

• Meydan konsepti ile geliştirilmiş, ziyaretçilerine açık hava imkânı sunan 56 adet cadde mağaza ve kendine özel geniş bahçe kullanım imkanına sahip 26 adet teraslı mağaza

• Geniş peyzaj alanları

• Bölgenin en geniş 2+1 ve 3+1’leri

• 4+1 ve 5+1 daire tiplerinde ferah ve geniş balkonlar 

• Önü kapanmayacak bir manzara 

• 2 adet fiber internet altyapısı

• 24 saat güvenlik • Her blokta 2,5mt/sn hızında 4 adet asansör

• Nitelikli ve aktiviteli sosyal yaşam • Açık / Kapalı otopark imkanı

• Yerden ısıtma ve klima altyapısı

• Çocuklar için güvenli oyun parkları

• Ulaşım kolaylığı 

Planlar

Daire Tipi : 2+1 Tip 1
Net Alan : 127,19 m2
Brüt Alan : 144,44 m2
Daire Tipi : 2+1 Tip 2
Net Alan : 115,30 m2
Brüt Alan : 140,72 m2
Daire Tipi : 3+1 Tip 1
Net Alan : 143,28 m2
Brüt Alan : 170,90 m2
Daire Tipi : 3+1 Tip 2
Net Alan : 145,04 m2
Brüt Alan : 172,31 m2
Daire Tipi : 4+1
Net Alan : 206,40 m2
Brüt Alan : 241,77 m2
Daire Tipi : 5+1 Tip 1
Net Alan : 275,14 m2
Brüt Alan : 307,16 m2
Daire Tipi : 5+1 Tip 2
Net Alan : 275,14 m2
Brüt Alan : 307,16 m2

İletişim

Biz Sizi Arayalım